PUCHAR SPRINTU W PŁYWANIU 2025

W piątek 9 maja na pływalni Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej – Zatoce Sportu w Łodzi odbył się kolejny Puchar Sprintu w pływaniu.

Do startu zostało zgłoszonych aż 566 zawodników z 25 klubów, w tym 278 kobiet i 288 mężczyzn. Najliczniej reprezentowanymi klubami były: MKS Trójka Łódź (104 zawodników), UKS SP-149 Łódź (97) i UKS 190 Łódź (61).

Gościliśmy także przedstawicieli 6 klubów spoza województwa łódzkiego. Były to KTP Iskra Konin, UKP „Na Fali”, UKS „Dwójeczka” Częstochowa, UKS „Krośnicka Przystań”, UKS „Polonez” Wyszków, oraz UKS WAWER Warszawa.

 

Medale były rozdawane wśród sześciu startujących roczników: 2016, 2015, 2014, 2013, 2012 i 2011. Młodsi pływacy (9-10 letni) startowali w konkurencjach 25-metrowych w każdym stylu, a dla sporej części z nich były to pierwsze starty w życiu. Pozostali zawodnicy rywalizowali na dystansach 50-metrowych w każdym stylu, oraz na 100m stylem zmiennym. Całe zawody zwieńczyła sztafeta mieszana 8x25m stylem dowolnym, gdzie wymagani byli przynajmniej jeden przedstawiciel i jedna przedstawicielka każdej kategorii wiekowej.

 

Każdy ze zgłoszonych zawodników miał prawo startu w czterech konkurencjach indywidualnych, oraz w sztafecie.

 

Puchar Sprintu to jedne z tych zawodów, gdzie rozgrywa się stosunkowo najwięcej serii. Jest to powiązane oczywiście z krótkimi dystansami, w których startują zawodnicy. Podczas nieco ponad 4-godzinnej rywalizacji zostało rozegranych aż 150 wyścigów. Warto zaznaczyć, że starty odbywały się na 10 torach. Dla porównania, poprzednie zawody na Zatoce Sportu – Finałowa Runda Ligi Dzieci i Młodzików (trwająca zresztą podobną ilość czasu) – to nieco ponad 70 serii.

 

Wśród 9-latków u dziewcząt najbardziej wyrazistą postacią była Barbara Kowalczyk, reprezentująca SKS 137 Delfin Łódź, która zdominowała rywalizację będąc najszybszą 9-latką we wszystkich czterech 25-tkach. W stylu grzbietowym jako jedyna popłynęła poniżej 20 sekund, natomiast największą przewagę osiągnęła w stylu motylkowym, gdzie wyprzedziła drugą zawodniczkę o niecałe 4 sekundy!

Dwukrotnie druga w tym roczniku była Viktoria Gawrońska z UKS Piątki Konstantynów Łódzki (w stylach klasycznym i dowolnym). Do najlepszej trójki w roczniku 2016 „łapały” się także: w stylu motylkowym Nela Małecka (SKS 137 Delfin Łódź) i reprezentująca UKS WAWER Warszawa Jasmine Maćkowiak, w stylu grzbietowym Zoja Kulczycka (MKS Trójka Łódź) i Zofia Krysiak (UKS Nawa Skierniewice), w stylu klasycznym Nina Piech (MKS Trójka Łódź), a w stylu dowolnym Oliwia Mroczek (UKS Piątka Konstantynów Łódzki).

 

U chłopców z rocznika 2016 sytuacja była nieco bardziej wyrównana. Tutaj trzy z czterech 25-tek wygrał Jakub Jankowski, reprezentujący UKS „Krośnicką Przystań”. Jedyne zwycięstwo wśród 9-latków dla zawodników województwa łódzkiego należało do Alana Schabowskiego (UKS Piątka Konstantynów Łódzki), który był pierwszy w stylu grzbietowym. Trzykrotnie na podium wśród chłopców urodzonych w 2016 roku był Antoni Szczęsny (UKS Nawa Skierniewice) – w stylach motylkowym, klasycznym i dowolnym. Dwa razy wśród najlepszej trójki w tym roczniku był Leon Sołtysiak (MUKS Wodnik Łask) – w stylu klasycznym i dowolnym. Trzeci w stylu motylkowym był Adam Kołodziejczyk (UKS 190 Łódź), a to samo miejsce w stylu grzbietowym zajął reprezentant KTP Iskry Konin, Szymon Fabiszak.

Poza medalowymi zdobyczami na pewno cieszy również fakt, że w zawodach aż 118 zawodników (ponad 20% wszystkich startujących) to byli właśnie młodzi pływacy z rocznika 2016, którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę z tym sportem. Świetnie było widzieć wśród nich oprócz rywalizacji także dobrą zabawę i uśmiechy na twarzach, bo one również są w pływaniu ważne.

 

 

Dwukrotnie „złota” w kategorii 10-latków była Maria Lenarczyk, zawodniczka UKS „Delfinka” w Kutnie, zwyciężając rywalizację w stylach motylkowym i dowolnym. Była także druga w stylu grzbietowym i trzecia w stylu klasycznym. Popularną „żabkę” zwyciężyła Julia Szymańska z MUKS-u Zgierz (jako jedyna łamiąca barierę 20 sekund), a „na plecach” pierwsza była Zuzanna Zasina z UKS 190 Łódź. Dwa medale zdobyła Sofiia Bozhko z UKS Nawy Skierniewice (srebrny w stylu motylkowym i brązowy w stylu grzbietowym). Na podium stawały także: w stylu motylkowym Varvara Lytvynenko (UKS Nawa Skierniewice), w stylu klasycznym Lena Ziółkowska (UKS „Delfinek” w Kutnie), a w stylu dowolnym Marta Tsesko (MKS Trójka Łódź) i Lena Owczarek (UKS Piątka Konstantynów Łódzki).

 

Wśród chłopców z rocznika 2015 każde 25 metrów zostało pokonane najszybciej przez innego zawodnika. W stylu motylkowym najlepszy okazał się Aleksander Ludwikowski (UKS 190 Łódź), który zdobył także brązowy medal w stylu grzbietowym. Tam z kolei wygrał Jan Pierzyński (Nautilus Brzeziny), który jako jedyny pokonał ten dystans poniżej 19 sekund. Styl klasyczny to zwycięstwo Łukasza Tomczaka z UKS „Delfinka” w Kutnie, jedynego 10-latka pływającego poniżej 20 sekund. Najmniejsze różnice między medalistami jednak były w stylu dowolnym, gdzie złoty medal zdobył Filip Koziróg z UKS 190 Łódź, który był także drugi w stylu motylkowym. Trzy razy na najniższym stopniu podium stawał Borys Sobolak z TP Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki (w stylach motylkowym, klasycznym i dowolnym), a dwa srebrne medale (za style klasyczny i dowolny) zdobył zawodnik MKS Trójki Łódź, Tymon Banaszek. Brązowy medal w stylu grzbietowym wywalczył Mateusz Buczek (UKS Nawa Skierniewice).

Dla 11-latków był to pierwszy Puchar Sprintu, w którym startowali w konkurencjach 50- i 100-metrowych. Na dystansach 50-metrowych złotymi medalami „podzieliły się” Anna Jagiełło (MKS Trójka Łódź) i Maja Kowalska (Champion Tomaszów Mazowiecki). Łodzianka zwyciężyła w stylach dowolnym i grzbietowym, natomiast zawodniczka z Tomaszowa w stylach motylkowym i klasycznym. Do samego końca walka między tymi zawodniczkami była widoczna na 50m stylem grzbietowym, gdzie zawodniczka Trójki była szybsza o zaledwie 9 setnych sekundy. W tym samym wyścigu bardzo blisko z Jagiełło i Kowalską była również Joanna Wierzbicka (MKS Trójka Łódź), która ostatecznie zdobyła medal brązowy. Najdłuższy na tych zawodach dystans – 100m stylem zmiennym – wygrała Helena Wojciechowska z MUKS-u Zgierz, jako jedyna łamiąca barierę 1 minuty i 23 sekund. Wojciechowska była także druga na 50m stylem dowolnym i trzecia na 50m stylem motylkowym i jako jedyna w tej kategorii mogła cieszyć się z medali w każdym kolorze. Trzy indywidualne medale wywalczyła także Liliana Kalisiak z UKS Nawy Skierniewice; dwa srebrne (50tki „żabką” i „delfinem”), oraz jeden brązowy (na 50m stylem dowolnym). Wśród zawodniczek z rocznika 2014 medalowe zdobycze wywieźli z zawodów także: Liliana Gajda (TP Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki) i Kornelia Macińska (Champion Tomaszów Mazowiecki); obie wywalczyły odpowiednio srebrny i brązowy medal w konkurencji 100m stylem zmiennym.

 

U chłopców 11-letnich bezkonkurencyjny był zawodnik z mazowieckiego „Poloneza” Wyszków, Jakub Bartosiak, zdobywca czterech złotych medali we wszystkich 50tkach. Trzy razy tuż za nim na drugim miejscu był Adam Gajewski (UKS Nawa Skierniewice), przegrywając w stylu klasycznym o zaledwie 0,2 sekundy. Piątą indywidualną konurencję – 100m stylem zmiennym – wygrał Miłosz Kacprzak z MKS Jedynki Łódź, który uzyskał sporą przewagę już na pierwszej części dystansu, jako jedyny rozpoczynając poniżej 40 sekund. Zawodnik Jedynki wywalczył także srebrny medal w rywalizacji na 50m stylem grzbietowym. Po dwa brązowe medale zdobyli Leo Gonzalez-Suskiewicz (SKS 137 Delfin Łódź) i Natan Suska (MKS Trójka Łódź). Zawodnik Delfina stawał na podium po rywalizacji na 50tkach w stylach dowolnym i grzbietowym, natomiast zawodnik Trójki był trzeci na 50m stylem motylkowym i na 100m stylem zmiennym. Grono 11-letnich medalistów uzupełnił Ignacy Biskupski (SKS 137 Delfin Łódź) z brązowym krążkiem w stylu klasycznym.

Niecały miesiąc po rywalizacji w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat w Skierniewicach, bardzo duża część z biorących wówczas udział zawodników pojawiła się też na słupkach startowych Pucharu Sprintu.

W gronie 7 osób, które zdobywały złote medale w każdym swoim indywidualnym starcie (pełna lista również się w tym artykule pojawi) znalazła się Maja Sałkowska z UKS Nawy Skierniewice, która nie miała sobie równych na 50m stylem klasycznym (jako jedyna poniżej 38 sekund), 50m stylem motylkowym (jako jedyna poniżej 33 sekund) i 100m stylem zmiennym. W stylu grzbietowym najszybsza była Julia Wojciechowska (UKS SP-149 Łódź), z ponad półtorasekundową przewagą nad Zofią Grygiel (MKS Trójka Łódź) i Emilią Dwórznik (UKS Nawa Skierniewice). Wojciechowska to także jedyna w tej kategorii wiekowej zawodniczka z medalem każdego koloru, ponieważ była również druga w stylu dowolnym i trzecia w stylu motylkowym. Zwycięstwo na najszybszej 50-tce (stylem dowolnym) po emocjonującym finiszu wywalczyła Anastazja Żak (MUKS Zgierz). Po jednym srebrnym medalu zdobyły siostry Najbert z MUKS-u Zgierz: Marcelina na 50m stylem klasycznym i Matylda na 100m stylem zmiennym. Ta druga stanęła także na najniższym stopniu podium w rywalizacji kraulistek.

 

U chłopców z rocznika 2013 na podium po każdym swoim indywidualnym starcie stawał Natan Bancewicz-Boguta z UKS Piątki Konstantynów Łódzki. Zwyciężył na 50m stylem dowolnym, jako jedyny 12-latek łamiący barierę 30 sekund, oraz będący bardzo blisko złamania 29 sekund (29.07). Był także pierwszy na 50m stylem klasycznym, gdzie był jeszcze bardziej bezkonkurencyjny, zwyciężając z przewagą niespełna 3 sekund. Zawodnik z Konstantynowa zdobywał także srebrne medale w stylach grzbietowym i motylkowym. W tych stylach na najwyższym stopniu podium stawał Juliusz Kobierecki, zawodnik UKS SP-149 Łódź. Piąty złoty medal przewidziany dla 12-latków zgarnął jego kolega klubowy, Aleksander Matuszczyk, który z prawie 2-sekundową przewagą wygrał 100m stylem zmiennym, rozpoczynając je jako jedyny poniżej 39 i także poniżej 38 sekund. Matuszczyk był także trzeci na 50 „delfinem”. Po jednym srebrze wywalczyli zawodnicy Piątki Konstantynów Łódzki: Kacper Owczarek (w stylu dowolnym) i Tymon Szychowicz (w stylu klasycznym), a także reprezentujący Trójkę Łódź Cezary Miazek (w stylu zmiennym). Owczarek zdobył także brąz w rywalizacji grzbiecistów. Natomiast na najniższym stopniu podium stawali: Aleksander Słonka (TP Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki) na 100m stylem zmiennym, Maximilian Orczykowski (MKS Trójka Łódź) na 50m stylem klasycznym i Mark Kostochka (UKS SP-149 Łódź) na 50m stylem dowolnym.

U zawodniczek starszego rocznika startującego w Skierniewicach po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Hanna Galińska, reprezentująca KP Raw-Swim. Zawodniczka z Rawy Mazowieckiej zwyciężyła na 100m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym. W przypadku jej startów w konkurencjach 50-metrowych jej rezultaty (odpowiednio 30.38 i 28.20) były również najszybszymi wynikami wśród wszystkich startujących ze wszystkich roczników. Barierę 30 sekund w kraulu złamała także srebrna na tym dystansie Julia Wachowiec, płynąc poniżej tej granicy drugi raz w życiu. Zawodniczka Trójki Łódź nie miała sobie równych także na 50m stylem grzbietowym, gdzie zwyciężyła wśród 13-latek, a jej wynik (33.62) był jedynym poniżej 34 sekund w tej kategorii wiekowej, a także trzecim rezultatem wśród wszystkich startujących. Kolejną już dziś opisywaną zawodniczką, mogącą cieszyć się z każdego koloru medalu, jest Zuzanna Żydowo (UKS „Delfinek” w Kutnie). Popłynęła najszybciej na 50m stylem klasycznym (także najszybciej wśród wszystkich startujących), była druga w rywalizacji grzbiecistek i stanęła na najniższym stopniu podium na 100m stylem zmiennym. Srebrne medale wywalczyły także zawodniczki Trójki Łódź: Lena Szadkowska (w stylu motylkowym) i Anastazja Kryzińska (w stylu klasycznym), oraz Lena Jagodzińska z UKS SP-149 Łódź (w stylu zmiennym). Ta ostatnia była także podwójną brązową medalistką; w rywalizacji kraulistek i żabkarek. Po jednym brązowym medalu zdobyły Ahneshka Bayeshka (MKS Trójka Łódź) na 50m stylem motylkowym i Laura Grudzińska (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) na 50m stylem grzbietowym.

 

Wśród 13-latków najlepszym zawodnikiem został zdecydowanie Jan Płuciennikowski z MKS Trójki Łódź, który zwyciężał za każdym razem gdy startował. Na początek zwyciężył w rywalizacji na 50m stylem dowolnym, gdzie wygrał też całą najsilniejszą serię (złożoną z zawodników różnych roczników) i poprawiając swój rekord życiowy o prawie 1,5 sekundy! Był bardzo blisko złamania kolejnej granicy (27.08). Drugi złoty medal wywalczył na 50m stylem motylkowym, gdzie również wygrał w kategorii Open, dopływając z ogromną przewagą i jako jedyny łamiąc barierę 30 sekund (29.40). Swój ostatni indywidualny medal tych zawodów zdobył na 100m stylem zmiennym. Po jednym złotym medalu zdobyli również Kacper Kmieć (MKS Jedynka Łódź) w rywalizacji żabkarzy, oraz Mateusz Pawlak (UKS 190 Łódź) w rywalizacji grzbiecistów. Zarówno wynik Kmiecia jak i Pawlaka to trzecie rezultaty wśród wszystkich startujących dane konkurencje. Wszystkie do zdobycia w roczniku 2012 srebrne medale padły łupem zawodników UKS SP-149 Łódź. Trzykrotnie zdobywał je Aleksander Napióra (w stylach klasycznym, motylkowym i zmiennym), a dwukrotnie Nataniel Olejniczak (w stylach dowolnym i grzbietowym). Po dwa razy na najniższym stopniu podium stawali Gabriel Trudnos z UKS 190 Łódź (w rywalizacji żabkarzy i zmiennistów) i Maciej Bogusławski z MUKS-u Zgierz (w rywalizacji kraulistów i delfinistów). Trzeci na 50m stylem grzbietowym był Norbert Makuch z Nawy Skierniewice.

Prawdziwy grad startów w tym roku przeżywają zawodnicy z rocznika 2011, którzy mają już za sobą pierwsze Mistrzostwa Polski, a od tego roku kalendarzowego mogą już startować w zawodach centralnych z cyklu Grand Prix Puchar Polski, oraz w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Wśród nich najlepszą zawodniczką została Lena Pawlak z TP Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki, która nie dała szans rywalkom w konkurencjach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym. W dwóch ostatnich przypadkach była również najszybszą zawodniczką zawodów. Rywalizację wśród żabkarek wygrała Helena Kowalczyk, zawodniczka MKS Trójki Łódź, jako jedyna wśród 14-latek z czasem poniżej 33 sekund. Łodzianka była również srebrną medalistką na 50m stylem dowolnym, drugi raz w życiu łamiąc barierę 30 sekund. Natomiast 50m stylem motylkowym wygrała z przewagą prawie 4 sekund wśród 14-latek Maja Grabarczyk z UKS SP-149 Łódź. Była ona także brązową medalistką w konkurencji 50m stylem motylkowym. Dwa srebrne medale padły łupem Leny Lasoty z Nawy Skierniewice (w stylach motylkowym i grzbietowym). Po jednym srebrnym krążku z zawodów wywiozły Maria Mazur (Meduza Pajęczno) i Aniela Sieradzan (UKS SP-149 Łódź). Mazur była druga na 100m stylem zmiennym, a Sieradzan na 50m „żabką”. Zawodniczka z Pajęczna stanęła także na najniższym stopniu podium w rywalizacji kraulistek, będąc kolejną zawodniczką z wynikiem poniżej 30 sekund. Dość rzadko obserwujemy wśród pływaków połączenie dobrego pływania stylami grzbietowym i klasycznym. Tą sztukę opanowała Natalia Jankiewicz-Delgado z Nawy Skierniewice, która zdobyła dwa brązowe medale, w rywalizacji tymi właśnie stylami. Ostatni brązowy medal w tej kategorii wiekowej wywalczyła Liliana Krakus (UKS SP-149 Łódź), na najdłuższym dystansie – 100m stylem zmiennym.

Pod nieobecność rewelacyjnie spisujących się na PGE Grand Prix w Olsztynie Jana Skłodowskiego i Grzegorza Papugi (obaj startują w ten weekend w Wielomeczu w czeskiej Pradze), klasyfikację medalową w roczniku 2011 wygrał Tymon Sałkowski. Zawodnik Nawy Skierniewice był najszybszy na 100m stylem zmiennym, oraz na 50m stylem grzbietowym, gdzie nie miał sobie równych, jako jedyny ze wszystkich startujących łamiąc barierę 30 sekund (29.34). Sałkowski był także drugi w rywalizacji kraulistów. Po jednym zwycięstwie przypadło: Oskarowi Ogrzyńskiemu (TP Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki), Kajetanowi Chycińskiemu (UKS SP-149 Łódź) i Danielowi Malcowi (MUKS Zgierz). Zawodnik z Aleksandrowa zwyciężył po emocjonującym wyścigu na 50m stylem klasycznym, łodzianin był najszybszy na 50m stylem motylkowym, a zawodnik zgierskiego MUKS-u zdobył złoty medal na 50m stylem dowolnym. Rezultat Ogrzyńskiego (33.49) to także najszybszy czas wśród wszystkich startujących zawodników. Zawodnik Olimpijczyka wywalczył również srebro na 100m stylem zmiennym, gdzie żaden zawodnik nie miał od niego szybszej drugiej części dystansu. Chyciński natomiast stawał jeszcze na najniższym stopniu podium po rywalizacji na 50m „grzbietem”. Srebrne medale zdobywali także: Filip Rupiński (UKS Nawa Skierniewice) wśród grzbiecistów, Jakub Kopeć (UKS 190 Łódź) wśród żabkarzy, oraz Kajetan Głowacki (SKS 137 Delfin Łódź) wśród delfinistów. Ten ostatni był także trzeci na 100m stylem zmiennym. Dwa brązowe krążki trafiły do Jakuba Palmowskiego (UKS SP-149 Łódź) za starty w stylach dowolnym i klasycznym, a jeden raz na najniższym stopniu podium stawał Antoni Goździk (Champion Tomaszów Mazowiecki), który był trzeci w rywalizacji na 50m stylem motylkowym.

 

Ostatnią konkurencją były mieszane sztafety 8x25m stylem dowolnym. Zgodnie z Regulaminem zawodów, w każdej sztafecie musiało wystartować dokładnie 4 mężczyzn i 4 kobiety. Ponadto każda sztafeta musiała posiadać przynajmniej po 1 kobiecie i 1 mężczyźnie z kategorii wiekowych A (2015-2016), B (2013-2014) i C (2011-2012).

Została rozegrana jedna seria tej konurencji. Zwyciężyła sztafeta MKS Trójki Łódź w składzie: Jan Płuciennikowski, Julia Wachowiec, Leon Badowski, Helena Kowalczyk, Leon Jesionowski, Katarzyna Janeczek, Tymon Banaszek i Marta Tsesko w czasie 1:54.97. O ile pierwsze miejsce po pewnym czasie stało się pewne, o tyle walka o srebrny medal była zacięta do ostatnich metrów. Ostatecznie drugie miejsce zajęła ekipa UKS SP-149 Łódź (Juliusz Kobierecki, Jakub Grzelak, Wiktoria Czech, Lena Jagodzińska, Julia Wojciechowska, Liliana Krakus, Aleksander Napióra i Nataniel Olejniczak) wyprzedzając sztafetę UKS Nawy Skierniewice (Michał Maszewski, Mateusz Buczek, Liliana Kalisiak, Varvara Lytvynenko, Jakub Jarczewski, Lena Lasota, Maja Sałkowska i Tymon Sałkowski). O takim układzie zadecydowało dokładnie 8 setnych sekundy (1:57.27 – 1:57.35).

 

Jak już zostało wspomniane w artykule, siedem osób zdobywało złote medale w swojej kategorii wiekowej w każdym swoim indywidualnym starcie. Byli to:

  • Barbara Kowalczyk (2016, SKS 137 Delfin Łódź) – 4 razy
  • Jakub Bartosiak (2014, UKS „Polonez” Wyszków) – 4 razy
  • Lena Pawlak (2011, TP Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki) – 3 razy
  • Hanna Galińska (2012, KP Raw-Swim) – 3 razy
  • Jan Płuciennikowski (2012, MKS Trójka Łódź) – 3 razy
  • Maja Sałkowska (2013, UKS Nawa Skierniewice) – 3 razy
  • Juliusz Kobierecki (2013, UKS SP-149 Łódź) – 2 razy

 

Te osoby rzecz jasna znalazły się wysoko w klasyfikacji medalowej wśród zawodników:

Zdecydowanie najczęściej medale padały łupem zawodników trzech drużyn. W klasyfikacji medalowej wśród klubów zwyciężyła MKS Trójka, przed UKS SP-149 i Nawą Skierniewice:

 

Klasyfikacja najlepszy zawodnik opiera się na zsumowaniu trzech najbardziej punktowanych (najlepszych w stosunku do rekordu świata) startów każdego zawodnika.

Najlepszymi zawodniczkami zostały:

Wśród 9-latek:

  • Barbara Kowalczyk (SKS 137 Delfin Łódź) – 697pkt
  • Jasmine Maćkowiak (UKS WAWER Warszawa) – 455pkt
  • Viktoria Gawrońska (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) – 447pkt

Wśród 10-latek:

  • Maria Lenarczyk (UKS „Delfinek” w Kutnie) – 818pkt
  • Julia Szymańska (MUKS Zgierz) – 748pkt
  • Marta Tsesko (MKS Trójka Łódź) – 726pkt

Wśród 11-latek:

  • Maja Kowalska (Champion Tomaszów Mazowiecki) – 1153pkt
  • Liliana Kalisiak (UKS Nawa Skierniewice) – 1037pkt
  • Helena Wojciechowska (MUKS Zgierz) – 1002pkt

Wśród 12-latek:

  • Maja Sałkowska (UKS Nawa Skierniewice) – 1255pkt
  • Anastazja Żak (MUKS Zgierz) – 1160pkt
  • Matylda Najbert (MUKS Zgierz) – 1125pkt

Wśród 13-latek:

  • Hanna Galińska (KP Raw-Swim) – 1517pkt
  • Lena Jagodzińska (UKS SP-149 Łódź) – 1290pkt
  • Zuzanna Żydowo (UKS „Delfinek” w Kutnie) – 1276pkt

Wśród 14-latek:

  • Lena Pawlak (TP Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki) – 1433pkt
  • Lena Lasota (UKS Nawa Skierniewice) – 1245pkt
  • Liliana Krakus (UKS SP-149 Łódź) – 1137pkt

 

Najlepszymi zawodnikami zostali:

Wśród 9-latków:

  • Jakub Jankowski (UKS „Krośnicka Przystań”) – 433pkt
  • Antoni Szczęsny (UKS Nawa Skierniewice) – 361pkt
  • Szymon Fabiszak (KTP Iskra Konin) – 344pkt

Wśród 10-latków:

  • Borys Sobolak (TP Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki) – 531pkt
  • Tymon Banaszek (MKS Trójka Łódź) – 525pkt
  • Filip Koziróg (UKS 190 Łódź) – 520pkt

Wśród 11-latków:

  • Jakub Bartosiak (UKS „Polonez” Wyszków) – 740pkt
  • Miłosz Kacprzak (MKS Jedynka Łódź) – 575pkt
  • Adam Gajewski (UKS Nawa Skierniewice) – 554pkt

Wśród 12-latków:

  • Natan Bancewicz-Boguta (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) – 941pkt
  • Aleksander Matuszczyk (UKS SP-149 Łódź) – 717pkt
  • Juliusz Kobierecki (UKS SP-149 Łódź) – 636pkt

Wśród 13-latków:

  • Jan Płuciennikowski (MKS Trójka Łódź) – 1202pkt
  • Aleksander Napióra (UKS SP-149 Łódź) – 1006pkt
  • Nataniel Olejniczak (UKS SP-149 Łódź) – 979pkt

Wśród 14-latków:

  • Tymon Sałkowski (UKS Nawa Skierniewice) – 1206pkt
  • Kajetan Chyciński (UKS SP-149 Łódź) – 1050pkt
  • Oskar Ogrzyński (TP Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki) – 1047pkt

 

Podczas zawodów został ustanowiony 1 nowy rekord okręgu łódzkiego w pływaniu:

  • Maja Kowalska (Champion Tomaszów Mazowiecki) ustanowiła nowy rekord okręgu na 50m stylem klasycznym w kategorii Dzieci 11-lat (36.17), bijąc swój własny rekord sprzed miesiąca (36.39).

Pomimo że pogoda robi się coraz cieplejsza i zbliżają się wakacje, to nie koniec pływania na łódzkim podwórku w tym sezonie. Na początku czerwca zostanie rozegrany Drużynowy Wielobój Pływacki 10-11 lat, połączony z drugą rundą Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-lat. Zawody te zostaną rozegrane w Skierniewicach. Oprócz tego w czerwcu czekają nas także Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w pływaniu, oraz Zawody o Puchar AQUASPEED. W dalszej perspektywie również druga runda MDMM-ów dla 13-latków, rocznikowe Mistrzostwa Polski Juniorów, oraz wiele imprez międzynarodowych na które kilku naszych zawodników ma już zapewnione miejsca.

 

Po opublikowaniu oficjalnej galerii zdjęć z zawodów, niniejszy artykuł zostanie wzbogacony o kilka z nich. Pojawią się tu także linki do wszystkich części galerii.

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

————————————————————————————–
Powstanie artykułu: 2025-05-10, 22:05:22

Publikacja artykułu: 2025-05-11, 18:47:55
Autor artykułu: Jakub Szwedzki