OTWARTE MISTRZOSTWA OKRĘGU ŁÓDZKIEGO 2025
5 i 6 czerwca upłynęły w towarzystwie wielkich emocji, jakie wiązały się z rozgrywanymi na pływalni Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego – Zatoki Sportu w Łodzi, Otwartymi Mistrzostwami Okręgu Łódzkiego w roku 2025.
Do startu w zawodach zostało zgłoszonych 362 zawodników z 24 klubów, w tym 163 kobiety i 199 mężczyzn. Najliczniej reprezentowanymi klubami były: MKS Trójka Łódź (54 zawodników), MKS Jedynka Łódź (50) i UKS SP-149 Łódź (44).
Oprócz klubów z województwa łódzkiego gościliśmy także przedstawicieli Klubu Sportowego Delfin Gdynia, KTP Iskry Konin, MPKS „Orki” Ciechanów, UKS G-8 Bielan Warszawa i UKS ORKI Częstochowa.
Podczas ceremonii otwarcia zawodów, zostały wręczone nagrody dla zawodników, którzy ustanawiali w 2024 i 2025 roku rekordy Polski, oraz indywidualne rekordy okręgu łódzkiego. Zostały wręczone także podziękowania i gratulacje za powołania zawodników do Kadr Narodowych Seniorów i Juniorów. Wyróżnienie i podziękowanie za 10 lat sędziowania otrzymał także sędzia klasy pierwszej, Andrzej Ruta.
[więcej o wręczeniach gratulacji za powołanie do Kadry Narodowej Seniorów pod tym linkiem]
[więcej o wręczeniach gratulacji za powołanie do Kadry Narodowej Juniorów pod tym linkiem]
Tradycyjnie podczas tych zawodów zostały rozegrane wszystkie indywidualne konkurencje, jakie rozgrywane są podczas Mistrzostw Polski, czy Igrzysk Olimpijskich. Zostały jednak one podzielone kategoriami wiekowymi. Zawodnicy z kategorii A (14-letni i starsi) mieli prawo udziału we wszystkich konkurencjach. Zawodnicy z kategorii B (13-letni) mogli brać udział w każdej konkurencji z wyłączeniem 200m stylem motylkowym oraz 400, 800 i 1500m stylem dowolnym. Zawodnicy z kategorii C (11- i 12-letni) mogli startować we wszystkich konkurencjach 50- i 100-metrowych, oraz na 200m stylem zmiennym.
Po raz pierwszy od kilkunastu lat podczas Mistrzostw Okręgu Łódzkiego zostały rozegrane także wyścigi sztafetowe. Tym razem były to konkurencje 4x100m stylem zmiennym (pierwszego dnia w formie sztafet mieszanych, drugiego – z podziałem na płcie). Były to więc doskonałe okazje na chociażby poprawianie (lub ustanawianie nowych) rekordów okręgu łódzkiego, z czego skorzystała pewna młoda ekipa, o czym w dalszej części artykułu 😊
Podczas zawodów mieliśmy przyjemność oglądać wielu wybitnych pływaków, znanych doskonale na krajowym podwórku, jak chociażby Jana Kałusowskiego (MKS Trójka Łódź), Aleksandrę Knop (UKS 190 Łódź) czy Jana Gajdę (MKS Trójka Łódź). Do startu na 100m stylem dowolnym był zgłoszony także niedawny medalista Mistrzostw Polski Seniorów Konrad Zieliński, jednak ostatecznie zawodnik UKS 190 Łódź nie stanął na słupku startowym.
Mistrzostwa Okręgu zazwyczaj są rozgrywane w tym cięższym okresie treningowym, w którym wyniki sportowe nie są może jeszcze na tym najwyższym poziomie, jednak była to świetna okazja na sprawdzenie się często w „niecodziennych” dla siebie konkurencjach. Tym tropem poszedł Jan Kałusowski, który pewnie zwyciężył w konkurencji 50m stylem motylkowym, uzyskując drugi wynik w karierze (24.98). Nie tylko on jednak sprawdzał się na tym dystansie, ponieważ całe podium tej konkurencji (mowa oczywiście o kategorii Open) zajęli zawodnicy Trójki Łódź, z których ani jeden nie pływa stylem motylkowym jako swoim głównym stylem. Drugi na mecie, również z drugim wynikiem w karierze, był „rasowy” grzbiecista – Olivier Urbaniak (25.61), jedynie 5 setnych przed niegdyś świetnym delfinistą, jednak w ostatnich latach głównie żabkarzem – Janem Gajdą (25.66). Ciekawostką jest również kolejne miejsce – zajęte przez doskonałego kraulistę – Nestora Zinkovskyiego, również z łódzkiej Trójki (25.77). Dwaj ostatni panowie ustanowili w tej konkurencji swoje nowe rekordy życiowe. Kałusowski zwyciężył także w swoim drugim, już bardziej „typowym” starcie – na 200m stylem klasycznym.
Znana z wszechstronności Aleksandra Knop i tym razem przyjechała na zawody by startować w dużej ilości konkurencji. Została zgłoszona w aż sześciu. W swoich „tradycyjnych” dystansach, w których podczas niedawnych Mistrzostw Polski Seniorów zostawała mistrzynią kraju – 200m stylem grzbietowym i 400m stylem zmiennym – także i na wojewódzkim podwórku stawała na najwyższym stopniu podium. Idąc logiką wspomnianą w poprzednim akapicie artykułu, postanowiła również wystartować w niecodziennej dla siebie konkurencji – 100m stylem klasycznym, gdzie uzyskała drugi wynik w karierze. Zawodniczka UKS 190 Łódź była zgłoszona także na „dwusetkach” stylami motylkowym, klasycznym i zmiennym, jednak ostatecznie nie stawała w nich na słupku startowym.
Wspomniany już zawodnik Trójki Łódź Jan Gajda oprócz brązowego medalu na 50m stylem motylkowym, stawał również trzy razy na najwyższym stopniu podium – w konkurencjach 50m stylem klasycznym, 200m stylem zmiennym, oraz z nowym rekordem życiowym na swoim „dawnym” dystansie 100m stylem motylkowym. Rekordzista Polski startował także na 50m stylem dowolnym, gdzie był rozstawiony z szóstym czasem zgłoszenia, i na tym samym miejscu zakończył rywalizację z drugim w życiu wynikiem poniżej 25 sekund (24.90). A skoro o żabkarzach mowa, to warto odnotować zwycięstwo kolejnego Trójkowego żabkarza. Aleksander Jagiełło wygrał z Gajdą na 100m stylem klasycznym. Choć co prawda uzyskane czasy obu zawodników były wyraźnie poniżej życiówek, jak i sam finisz Janka Gajdy i rywalizację z młodszym kolegą można traktować bardziej w kategorii uśmiechu i dobrej zabawy, to nikt nie może powiedzieć, że zawodnik z rocznika 2010 nie wygrał ze starszym kolegą w bezpośredniej rywalizacji 😊Jagiełło zdobył także brązowy medal wśród 15-latków na dwukrotnie krótszym dystansie (4-ty w kategorii Open), oraz „przetarł szlak” na 100m stylem motylkowym, po raz pierwszy w życiu startując w tej konkurencji – naturalnie ustanawiając nowy rekord życiowy.
Dominację na łódzkim podwórku w stylu grzbietowym po raz kolejny potwierdził kolejny zawodnik Trójki Łódź – Olivier Urbaniak, który zwyciężył we wszystkich konkurencjach tego stylu. Najbliżej rekordu życiowego był na najkrótszym dystansie – 50 metrów, gdzie zabrakło mu jedynie 9 setnych sekundy. Przed zawodnikiem z rocznika 2007 jednak jeszcze wiele okazji na poprawę tych wyników w tym sezonie. Przypomnijmy, że podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców wypełnił normę kwalifikacyjną na Mistrzostwa Europy Juniorów, gdzie będziemy mogli go oglądać już na początku lipca.
U kobiet poza wspomnianym wcześniej 200m, rywalizację grzbiecistek wygrywały zawodniczki UKS Nawy Skierniewice. Na 50 metrów „zgarnęły” cały komplet medali – wygrała Inez Sarna, przed Zuzanną Denisiewicz i ustanawiającą nowy rekord życiowy Alicją Rodziewicz. Na dwukrotnie dłuższym dystansie zwyciężyła Denisiewicz a Sarna była trzecia. Zawodniczki ze Skierniewic rozdzieliła srebrna na tym dystansie Ada Lewandowska, niegdyś zawodniczka Championa Tomaszów Mazowiecki, dziś reprezentująca UKS G-8 Bielany Warszawa, pozostająca do dziś rekordzistką okręgu łódzkiego na najkrótszym grzbietowym dystansie. Denisiewicz była też druga na 200 metrów, a brązowy medal w kategorii Open wywalczyła z nową życiówką 14-letnia Blanka Banaszek z Trójki Łódź.
Rywalizacja kraulistów jak zwykle była podzielona pomiędzy „krótki”, „średni” i „długi” dystans. W tych najdłuższych konkurencjach (800m i 1500m) królował Filip Boruszewski z UKS SP-149 Łódź, który na 800 metrów pobił swój rekord życiowy o ponad 7 sekund. Pozostałe stopnie podium wyglądały już inaczej w każdej z dwóch długodystansowych konkurencji. W krótszej drugi był Bartosz Tarczyński (UKS 190 Łódź), a trzeci Miłosz Wentland (MKS Trójka Łódź), natomiast na 1500m stylem dowolnym srebrny krążek, bijąc życiówkę o kilkanaście sekund, wywalczył Filip Łuczak (UKS 190 Łódź), a brązowy medal zdobył jego kolega klubowy, Dawid Pawlak. „Średni” dystans – 400m stylem dowolnym – to zwycięstwo Antoniego Ulasa (MKS Trójka Łódź), przed wspomnianym Pawlakiem, oraz brązowym na tym dystansie 14-letnim Janem Skłodowskim (MKS Jedynka Łódź). Na dwukrotnie krótszym dystansie złoty medal wywalczył Nestor Zinkovskyi, przed zwycięskim na 400 metrów Ulasem, oraz Krystianem Selderem (wszyscy MKS Trójka Łódź).
Kraulowe sprinty to kolejna już rywalizacja wspomnianego Zinkovskyiego z Julianem Świderskim (MKS Jedynka Łódź). Panowie tym razem podzielili się zwycięstwami. Na 50 metrów szybszy o 8 setnych był zawodnik Trójki, a na 100 metrów o nieco ponad 0,3 sekundy wygrał Świderski. Brązowe medale w tych konkurencjach padały łupem zawodników MKS Trójki Łódź. Jedną długość basenu jako trzeci ukończył Bartosz Grzegorzewski (24.08), a w konkurencji 100m stylem dowolnym na najniższym stopniu podium stanął Antoni Ulas (54.67).
Cztery z sześciu konkurencji stylu dowolnego wśród kobiet wygrała Zuzanna Trafalska z UKS 190 Łódź. Na 200 metrów ustanowiła swój nowy rekord życiowy (2:14.34) i stanęła na podium wraz z Adą Lewandowską (UKS G-8 Bielany Warszawa) i Weroniką Fartuszyńską (MKS Juvenia Wrocław). Druga na 400 metrów była Fartuszyńska, a brązowy medal wywalczyła 15-letnia Nela Wielgus (Champion Tomaszów Mazowiecki). Wyścig na 800m stylem dowolnym zawodniczka UKS 190 Łódź prowadziła od początku do końca, nawet na chwilę nie dając nadziei rywalkom. Druga była zawodniczka Orki Ciechanów Roksana Zarzecka, a trzecia na podium stanęła siostra złotej medalistki, Antonina Trafalska (również UKS 190 Łódź). Niewątpliwie najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja na 1500 metrów, gdzie młodsza z sióstr próbowała dogonić starszą. Międzyczas na 800 metrów jednak tego nie wskazywał (Zuzanna – 9:55.14, Antonina – 10:07.33). Jednak od tego momentu każde 100 metrów szybciej płynęła już zawodniczka z rocznika 2008. Ostatecznie z około 12-sekundowej przewagi zostało nieco ponad półtorej sekundy. Brązowy medal zdobyła wspomniana już Nela Wielgus.
Do samego końca na 100m stylem dowolnym o złoto walczyły Lena Nosal (MKS Juvenia Wrocław) i Małgorzata Węgrzycka (MKS Trójka Łódź). Co ciekawe, drugie 50 metrów obie te zawodniczki pokonały w dokładnie tym samym czasie (31.92), jednak lepszy początek zawodniczki z Dolnego Śląska sprawił, że to ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Brąz przypadł Joannie Świderskiej z Nawy Skierniewice, która w drugiej części dystansu wyprzedziła Hannę Galińską z KP Raw-Swim. Na najkrótszym dystansie w stylu dowolnym do walki o złoto z Nosal i Węgrzycką włączyła się Inez Sarna (UKS Nawa Skierniewice), która okazała się szybsza od rywalek i wygrała z czasem 27.42. Druga na mecie była zawodniczka Juvenii, a trzecia była pływaczka Trójki.
Rywalizację żabkarek zwyciężały zawsze zawodniczki UKS Nawy Skierniewice. Na 50 i 100 metrów dokonała tego Pola Drążkiewicz, a na 200 metrów Hanna Pietrzyk, która była także druga na 50 i trzecia na 100 metrów. Na „żabkarskim” podium stawała także trzykrotnie Patrycja Muszyńska (SKS 137 Delfin Łódź) – druga 100 i 200, oraz trzecia na 50 metrów, oraz zawodniczka Trójki Łódź, Zofia Leszczyńska, która wywalczyła brązowy medal na 200m stylem klasycznym.
Bez wątpienia najlepszą delfinistką zawodów wśród kobiet została Maja Rutkowska. 16-letnia zawodniczka Trójki Łódź po emocjonującej walce na 100 metrów pokonała Alicję Rodziewicz (UKS Nawa Skierniewice) i wygrała z przewagą 67 setnych (1:04.13 – 1:04.80). Kolejny brąz zdobyła Joanna Świderska (UKS Nawa Skierniewice). Zwycięstwo Rutkowskiej na 200 metrów było dużo bardziej wyraźne. Tam o ponad 8,5 sekundy wyprzedziła Antoninę Trafalską (UKS 190 Łódź) i Roksanę Zarzecką z Orki Ciechanów. Rutkowska zwyciężyła także na 200m stylem zmiennym z nowym rekordem życiowym. W każdym delfinowym starcie zawodniczka Trójki Łódź „ocierała” się o rekordy życiowe, co może być obiecujące w kontekście zbliżających się Mistrzostw Polski i trwającego ciężkiego okresu treningowego, o którym zostało napisane na początku artykułu. Na 50m stylem motylkowym złoto zdobyła Lena Nosal (MKS Juvenia Wrocław) przed Inez Sarną (UKS Nawa Skierniewice) i Adą Lewandowską (UKS G-8 Bielany Warszawa). U panów nasz niegdyś „złoty” olimpijski dystans (200 „delfinem”) wygrał Bartłomiej Karwat (UKS Nawa Skierniewice).
Rywalizację w konkurencji wymagającej najlepszej wszechstronności stylowej – 400m stylem zmiennym – wygrał Ignacy Ołownia, zawodnik Klubu Sportowego Delfin Gdynia, który popisał się najszybszymi międzyczasami w poszczególnych „setkach” wszystkimi stylami oprócz stylu klasycznego. Tu najszybszy był Bartosz Tarczyński (UKS 190 Łódź, jako jedyny płynący ten odcinek poniżej 1 minuty i 20 sekund, i zajmujący ostatecznie drugie miejsce. Trzeci na tym dystansie był niedawny rekordzista okręgu 14-latków w tej konkurencji – Grzegorz Papuga (UKS 190 Łódź).
Z powodu błędu ludzkiego statystyka medalowa widoczna na stronie internetowej Livetiming zawierała błędne informacje, ponieważ byli do niej wliczani także medaliści pierwszych sześciu konkurencji w kategorii wiekowej 17-lat i starsi. Oczywiście medale nie były rozdawane osobno dla tej kategorii, zatem klasyfikacja medalowa widoczna po zawodach w internecie była nieco wypaczona. Poniżej prezentujemy już prawidłową klasyfikację, z uwzględnieniem braku kategorii wiekowej 17-lat i starsi. Także tabela widoczna na wynikach live jest już zaktualizowana. Zwyciężyła MKS Trójka Łódź przed UKS SP-149 Łódź i MKS Jedynką Łódź:
W poszczególnych kategoriach wiekowych wyglądało to tak.
Wśród 11-latków zwyciężyli Maja Kowalska i Adam Gajewski:
Wśród 12-latków zwyciężyli Maja Sałkowska oraz ex aequo Natan Bancewicz-Boguta i Juliusz Kobierecki:
Wśród 13-latków zwyciężyli Hanna Galińska i Stanisław Skłodowski:
Wśród 14-latków zwyciężyli Blanka Banaszek i Grzegorz Papuga:
Wśród 15-latków zwyciężyli Nela Wielgus i Jan Zdziechowski:
Wśród 16-latków zwyciężyli Zuzanna Świnoga i Oskar Dębski:
W kategorii Open zwyciężyli Zuzanna Trafalska i Jan Gajda:
Każdy start to określona ilość przyznawanych punktów World Aquatics. Wyróżnijmy zatem trzy najbardziej punktowane starty trzech różnych zawodników w każdej kategorii. Co ciekawe, prawie 50% z tych startów to starty w stylu dowolnym 😊
Wśród 11-latków, Kobiet:
- Maja Kowalska (Champion Tomaszów Mazowiecki) – 100m stylem klasycznym – 456pkt
- Katarzyna Kotus (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) – 50m stylem dowolnym – 404pkt
- Liliana Kalisiak (UKS Nawa Skierniewice) – 50m stylem dowolnym – 384pkt
Wśród 11-latków, Mężczyzn:
- Miłosz Kacprzak (MKS Jedynka Łódź) – 50m stylem dowolnym – 248pkt
- Adam Gajewski (UKS Nawa Skierniewice) – 50m stylem dowolnym – 234pkt
- Bartłomiej Lis (MKS Jedynka Łódź) – 50m stylem dowolnym – 233pkt
Wśród 12-latków, Kobiet:
- Natalia Michalak (Ks Assa) – 50m stylem klasycznym – 490pkt
- Maja Sałkowska (UKS Nawa Skierniewice) – 200m stylem zmiennym – 424pkt
- Julia Wojciechowska (UKS SP-149 Łódź) – 50m stylem dowolnym – 404pkt
Wśród 12-latków, Mężczyzn:
- Natan Bancewicz-Boguta (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) – 200m stylem zmiennym – 391pkt
- Juliusz Kobierecki (UKS SP-149 Łódź) – 50m stylem motylkowym – 321pkt
- Jakub Liwiński (UKS 190 Łódź) – 100m stylem grzbietowym – 303pkt
- Kacper Owczarek (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) – 100m stylem grzbietowym – 303pkt
Wśród 13-latków, Kobiet:
- Lena Nosal (MKS Juvenia Wrocław) – 50m stylem dowolnym – 623pkt
- Hanna Galińska (KP Raw-Swim) – 50m stylem dowolnym – 563pkt
- Julia Wachowiec (MKS Trójka Łódź) – 100m stylem dowolnym – 497pkt
Wśród 13-latków, Mężczyzn:
- Stanisław Skłodowski (MKS Jedynka Łódź) – 400m stylem dowolnym – 460pkt
- Jan Płuciennikowski (MKS Trójka Łódź) – 400m stylem dowolnym – 457pkt
- Nataniel Olejniczak (UKS SP-149 Łódź) – 400m stylem dowolnym – 453pkt
Wśród 14-latków, Kobiet:
- Blanka Banaszek (MKS Trójka Łódź) – 50m stylem grzbietowym – 536pkt
- Milena Cynar (MKS Trójka Łódź) – 100m stylem klasycznym – 511pkt
- Maria Mazur (Meduza Pajęczno) – 100m stylem dowolnym – 494pkt
Wśród 14-latków, Mężczyzn:
- Jan Skłodowski (MKS Jedynka Łódź) – 400m stylem dowolnym – 612pkt
- Grzegorz Papuga (UKS 190 Łódź) – 1500m stylem dowolnym – 568pkt
- Stanisław Deredas (UKS 190 Łódź) – 200m stylem grzbietowym – 499pkt
Wśród 15-latków, Kobiet:
- Patrycja Muszyńska (SKS 137 Delfin Łódź) – 50m stylem klasycznym – 577pkt
- Vlada Vydysh (Champion Tomaszów Mazowiecki) – 50m stylem dowolnym – 526pkt
- Nela Wielgus (Champion Tomaszów Mazowiecki) – 200m stylem dowolnym – 524pkt
Wśród 15-latków, Mężczyzn:
- Aleksander Jagiełło (MKS Trójka Łódź) – 100m stylem klasycznym – 583pkt
- Filip Smolarek (Meduza Pajęczno) – 50m stylem dowolnym – 581pkt
- Antoni Porada (UKS SP-149 Łódź) – 400m stylem dowolnym – 553pkt
Wśród 16-latków, Kobiet:
- Maja Rutkowska (MKS Trójka Łódź) – 100m stylem motylkowym – 637pkt
- Ada Lewandowska (UKS G-8 Bielany Warszawa) – 100m stylem grzbietowym – 604pkt
- Karolina Rozwadowska (MKS Trójka Łódź) – 200m stylem klasycznym – 486pkt
Wśród 16-latków, Mężczyzn:
- Mateusz Sekściński (MKS Trójka Łódź) – 100m stylem motylkowym – 645pkt
- Oskar Dębski (MKS Jedynka Łódź) – 100m stylem grzbietowym – 617pkt
- Piotr Lesiak (SKS 137 Delfin Łódź) – 200m stylem grzbietowym – 594pkt
W kategorii Open, Kobiet:
- Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź) – 400m stylem zmiennym – 702pkt
- Zuzanna Denisiewicz (UKS Nawa Skierniewice) – 100m stylem grzbietowym – 642pkt
- Inez Sarna (UKS Nawa Skierniewice) – 50m stylem dowolnym – 638pkt
W kategorii Open, Mężczyzn:
- Jan Kałusowski (MKS Trójka Łódź) – 200m stylem klasycznym – 771pkt
- Jan Gajda (MKS Trójka Łódź) – 50m stylem klasycznym – 726pkt
- Julian Świderski (MKS Jedynka Łódź) – 100m stylem dowolnym – 722pkt
Lista 10 najbardziej punktowanych startów w każdej kategorii wiekowej jest dostępna TUTAJ.
Podczas zawodów zostały ustanowione 4 nowe rekordy okręgu łódzkiego w pływaniu:
- Katarzyna Kotus (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) ustanowiła rekord okręgu łódzkiego w konkurencji 100m stylem motylkowym w kategorii Dzieci 11-lat (1:16.03), bijąc 15-letni rekord Natalii Nowakowskiej z UKS 190 Łódź (1:19.58).
- Maja Kowalska (Champion Tomaszów Mazowiecki) ustanowiła rekord okręgu łódzkiego w konkurencji 100m stylem klasycznym w kategorii Dzieci 11-lat (1:23.26), bijąc swój własny rekord sprzed miesiąca (1:24.29).
- Maja Kowalska (Champion Tomaszów Mazowiecki) ustanowiła rekord okręgu w konkurencji 50m stylem klasycznym w kategorii Dzieci 11-lat (38.04), bijąc 15-letni rekord Sandry Radomskiej z UKS 190 Łódź (39.22).
- Sztafeta mieszana UKS Piątka Konstantynów Łódzki w składzie: Anna Głowacka, Maria Kotus, Natan Bancewicz-Boguta i Wojciech Głowacki ustanowiła pierwszy rekord okręgu łódzkiego w konkurencji 4x100m stylem zmiennym MIX w kategorii Młodzików 13-lat (5:08.48).
Były to ostatnie łódzkie zawody w tym sezonie. Teraz pozostaje trzymać kciuki za dalsze starty naszych zawodników na arenie krajowej i międzynarodowej. Najszybciej do wody wskoczą 13-latkowie podczas drugiej rundy MDMM-ów, mającej charakter ogólnopolski i tym razem rozegranych dla wszystkich w jednej lokalizacji – Lublinie. Będzie to pod koniec czerwca. Następnie będziemy trzymać kciuki za naszych młodzieżowców na Mistrzostwach Europy U-23 w Samorin (Słowacja) w dniach 26-28.06. W tym samym miejscu od 1 do 6 lipca zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy Juniorów, gdzie również będziemy mieli łódzką „delegację”. Następnie seria rocznikowych Mistrzostw Polski Juniorów w Olsztynie (14-latków), Lublinie (15-latków), Poznaniu (16-latków) i Oświęcimiu (17- i 18-latków). Niedługo później Uniwersjada w Berlinie a zwieńczeniem całego sezonu będą Mistrzostwa Świata Seniorów (Singapur) i Juniorów (Rumunia).
Można więc powiedzieć, że choć na łódzkim podwórku zawody dobiegły końca, to emocji w tym sezonie na pewno jeszcze nie zabraknie.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
LINKI DO GALERII ZDJĘĆ Z ZAWODÓW:
————————————————————————————–
Powstanie artykułu: 2025-06-09, 18:00:41
Publikacja artykułu: 2025-06-10, 13:58:00
Autor artykułu: Jakub Szwedzki